Zapisz się do newslettera

27 września 2023 roku, podczas targów branży spożywczej POLAGRA w ramach Festiwalu Kawy odbędą się 5. regionalne eliminacje BEST Barista Challenge. W ramach konkursu, organizowanego przez BEST Company Solutions, do tej pory wyłoniono już najlepszych baristów z Warszawy, Lublina, Białegostoku oraz Wrocławia, tym razem poszukiwani są mistrzowie sztuki parzenia kawy z Poznania i całej Wielkopolski. Najlepsi zakwalifikują się do ogólnopolskiego konkursu, finał planowany jest na grudzień 2023 roku.

Kolejna edycja BEST Barista Challenge zawita tym razem do Poznania, 27 września 2023 roku, w godzinach od 11:00 do 16:00. Konkurs odbędzie podczas Festiwalu Kawy, w ramach targów branży spożywczej POLAGRA. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ulicy Głogowskiej 14.

Święto kawy: Festiwal Kawy i BEST Barista Challenge

Celem  BEST Barista Challenge jest odkrycie najbardziej utalentowanych baristów w Polsce. Kandydaci wyłaniani są w regionalnych eliminacjach, najlepsi z nich zakwalifikują się do ogólnopolskiego konkursu i zawalczą już w grudniu o tytuł BEST Barista Roku 2023, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym nagrodą główną młynek Compak K3 Touch – marzenie każdego profesjonalisty.

 

- Dla baristów to ogromna szansa, nie tylko na tytuły i nagrody, ale przede wszystkim na budowanie własnej rozpoznawalności w środowisku, zaprezentowania talentu oraz nawiązania kontaktów. Konkurs pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności, w innych warunkach niż kawiarnia – pod presją czasu i pod czujnym okiem sędziów. Takim wydarzeniom zawsze towarzyszą emocje, dlatego to świetna przestrzeń do rozwoju, poszukiwania inspiracji i nauki od najlepszych. Nasz konkurs otwiera także drogę do udziału w profesjonalnych zawodach, takich jak Mistrzostwa Polski Baristów, Mistrzostwa Polski Latte Art i Coffee in Good Spirits – mówi Aleksander Krzych, Brand Ambasador Dalla Corte i COMPAK, Autoryzowany Trener Specialty Coffee Association.

 

Zawody gromadzą wokół siebie społeczność pasjonatów kawy, nie tylko samych uczestników czy kibiców. Podczas konkursu odbędą się cuppingi - profesjonalne degustacje kawy, podczas których goście będą mogli odkryć bogactwo smaku, aromatu czy tekstury naparu. Jest to więc okazja, żeby poznać odmiany kawy, jej procesy wytwarzania oraz sposoby parzenia. Dla gości przygotowane są liczne atrakcje, między innymi warsztaty, prelekcje oraz konkurs. Każdy może spróbować sił i narysować na kawie poznańskiego koziołka, przy użyciu napoju roślinnego Alpro Barista i produktów Monin.

Poszukiwania najlepszego baristy w Wielkopolsce

W pierwszym etapie zawodów bierze udział szesnastu uczestników, którzy prezentują umiejętności w tworzeniu wzorów na kawie podczas konkurencji „Latte Art Throwdown”. Sędziowie będą oceniać wykonanie, technikę i wierność w stosunku do oryginału. Czterech najlepszych zawodników weźmie udział w drugim i finałowym zadaniu „Order”. Każdy z uczestników przygotuje wylosowane zamówienie, w jak najkrótszym czasie. Tu ocenie podlegać będą: szybkość, precyzja i umiejętność radzenia sobie ze stresem.


- Konkurencje w ramach BEST Barista Challenge bezbłędnie sprawdzają umiejętności, niezbędne w pracy baristy. Ale sam konkurs to nie tylko zawody, ale prawdziwy spektakl umiejętności oraz kunsztu, stanowiący połączenie rzemiosła i sztuki. Konkurencje wymagają nie tylko wiedzy o ziarnach, technice parzenia, umiejętności, ale i kreatywności, pasji oraz ciągłego rozwoju
– podkreśla Michał Ziemlewicz, Brand Manager Dalla Corte & COMPAK w BEST Company Solutions.


Podczas BEST Barista Challenge, bariści będą tworzyć swoje wyjątkowe kawowe dzieła przy użyciu wysokiej jakości napojów roślinnych Alpro Barista. Dzięki nim pasjonaci kawy będą mieli okazję odkryć inspirujące wskazówki, dotyczące korzystania z napojów roślinnych w przygotowywaniu różnorodnych napojów kawowych. Każdy kubek kawy będzie aromatyczny i doskonale zbilansowany, a to wszystko dzięki doskonale przefiltrowanej wodzie dostarczanej przez naszego partnera – Brita Polska.

 

W kategorii „Order”, bariści będą mieli do dyspozycji bogaty wybór syropów smakowych Monin, które dodadzą kawowym specjałom unikalnego smaku i aromatu. Natomiast, aby zapewnić najwyższą jakość ziaren, skorzystaliśmy z dostaw od Bero Polska – ekspertów w dziedzinie ziaren kawy. Każda filiżanka będzie wyjątkowa za sprawą poznańskiej palarni kawy Odija, która wypaliła nasze ziarna, tworząc idealny balans smaku i aromatu. Dzięki temu, uczestnicy BEST Barista Challenge będą mieli możliwość stworzenia wyjątkowych napojów kawowych, które zachwycą nie tylko ich umiejętności, ale również podniebienia gości.

Jak wziąć udział: proces rejestracji

Chcesz dołączyć do grona uczestników BEST Barista Challenge? Nic prostszego! Proces rejestracji jest prosty i szybki. Wystarczy odwiedzić stronę www.bestbaristachallenge.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Proces rejestracji jest prosty i intuicyjny, a wszystko, czego potrzebujesz, to pasja do kawy i chęć pokazania swoich umiejętności. Nie czekaj, zarejestruj się już dziś i dołącz do grona najlepszych baristów w Polsce!

Partnerzy wydarzenia i organizator

Partnerami wspierającymi cykl są COMPAK, Dalla Corte, Alpro Barista, Monin, Brita Polska, Bero Polska. Przy organizacji BEST Barista Challenge w Poznaniu BEST CS współpracuje z Palarnią Kawy Odija i Festiwalem Kawy.

BEST Company Solutions to nie tylko organizator BEST Barista Challenge. To przede wszystkim partner, który wspiera rozwój baristów i promuje kulturę picia dobrej kawy. Dzięki zaangażowaniu BEST CS i pasji, BEST Barista Challenge stało się jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie kawy w Polsce.

- Jesteśmy firmą, która wyznacza kierunek nowoczesnej gastronomii. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz swoją działalność, czy chcesz ją modernizować możemy Ci towarzyszyć na każdym etapie rozwoju Twojej firmy. Zadbamy o najbardziej funkcjonalne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb i skutecznie wspierające Twój biznes. W ofercie BEST CS znajdują się m.in. projektowanie kuchni, produkty dla gastronomii, szkolenia, serwis, plany zagospodarowania zaplecza gastronomicznego, dobór profesjonalnych urządzeń dla gastronomii, profesjonalne Centrum Innowacji Gastronomicznych oraz całodobowe wsparcie serwisu technicznego na terenie Polski – mówi Małgorzata Piekarska, Marketing Manager BEST CS.

Zapraszamy na stronę www.bestbaristachallenge.pl, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o wydarzeniu. Do zobaczenia w Poznaniu!

Ekspert
Małgorzata Piekarska
Kategoria
Wydarzenia
Tagi
BEST Barista Challenge

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

dev