Zapisz się do newslettera

Historia marki zaczyna się w roku 1947 r., kiedy założyciel marki Bruno Dalla Corte rozpoczął swoją przygodę z ekspresami do kawy. Włoska pasja, zaangażowanie oraz chęć stworzenia doskonałego, niepowtarzalnego smaku espresso, zaowocowały stworzeniem najbardziej zaawansowanych technologicznie ekspresów na świecie.

Dalla Corte jako pierwszy stworzył i opatentował technologię opartą w 100% na kontroli elektronicznych parametrów urządzeń, a tym samym kontroli wszystkich procesów zachodzących przy tworzeniu doskonałego espresso. Ta rewolucyjna technologia zapewnia niezawodny i energooszczędny system, funkcjonalny i przyjemny w obsłudze.

Dalla Corte jest oficjalnym partnerem firmy Porsche. Obie firmy zawdzięczają swój sukces pasji, nowoczesnej technologii oraz nieprzerwanemu dążeniu do doskonałości. Ekspres Mina został zaprojektowany na wzór Porsche GT, najnowocześniejsza technologia w zapierającym dech w piersiach urządzeniu. Jako jedyny ekspres na świecie daje możliwość kontroli przepływu wody podczas całej ekstrakcji, co pozwala na wydobycie wszystkich aromatów ukrytych w kawie.

Dalla Corte to również ogromna aktywność w obszarze CSR, a w szczególności w zakresie poprawy życia zwierząt, ludzi oraz ich otoczenia. Projekt Orang Utan Coffee to edukacja i wsparcie lokalnych plantatorów kawy w kierunku ekologicznego i zrównoważonego zarządzania plantacjami. W ten sposób można zachować naturalny las i naturalne siedlisko orangutanów.

W ramach projektu Second Chance firma Dalla Corte prowadzi bliską współpracę z więziennictwem Bollate (Mediolan). Klasyczny model Evolution, pierwsza maszyna do espresso Dalla Corte, dostaje drugie życie, dzięki pracy i zaangażowaniu więźniów, wraca na rynek w nowoczesnej odsłonie.

Nie wiesz, co wybrać? Poradź się eksperta

Zadzwoń i zapytaj, chętnie doradzimy

Zapytaj o produkt

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.