Dobrze zaplanowana przestrzeń w lokalu gastronomicznym to podstawowa kwestia, dzięki której kuchnia będzie sprawnie funkcjonować, każda powierzchnia zostanie w pełni wykorzystana, a pracownicy będą mieli pełną swobodę działania. Jak zaplanować idealną przestrzeń? W tym celu niezbędna okazuje się pomoc profesjonalisty, który będzie w stanie w pełni poznać wszystkie potrzeby i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Kuchnia przemysłowa stawia liczne wymagania. Przy jej planowaniu należy uwzględnić wiele czynników, między innymi bezpieczeństwo żywności, bezpieczeństwo pracowników, ergonomię oraz zapewnienie sprawnego funkcjonowania, co pomoże zaoszczędzić czas niezbędny do przygotowania posiłków.


W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na lokalizację, w której znajduje się kuchnia. Jakie możliwości nam daje? Jakie stawia bariery? Kompleksowa analiza przestrzeni, również pod kątem liczby osób, które będą w niej pracować wydaje się być kluczowym działaniem.


Kolejną niezwykle ważną kwestią jest analiza przewidywanej liczby klientów odwiedzających lokal. Kuchnia musi być w pełni przygotowana na ich przyjęcie. Dlatego też należy zaprojektować ją w sposób jak najbardziej funkcjonalny, aby przygotowywanie i przyrządzanie potraw nie wiązało się ze stratami czasu i przebiegało płynnie.


Ważne jest zwrócenie uwagi na całość konceptu lokalu. Jakie zadania będą stały przed kuchnią podczas codziennych działań? Jakie rozwiązania zastosować, aby jak najlepiej wesprzeć jej pracę? Należy zapoznać się ze wszystkimi aspektami związanymi z prowadzoną działalnością. Poznanie planowanych działań na danej przestrzeni pozwoli na wykonanie takiego projektu, który w pełni będzie odpowiadał jej przyszłym wymaganiom.


Przy planowaniu kuchni przemysłowej ważnym elementem jest dobór wysokiej jakości odpowiednich produktów i urządzeń, które będą spełniać wszystkie oczekiwania, a także będą wpływać na optymalizację kosztów związanych z codziennym funkcjonowaniem. W ofercie firmy Best CS znaleźć można światowej klasy sprzęt zapewniający naszym Klientom maksymalizację zysku z pracy urządzeń przy jednoczesnej najwyższej jakości produktów oferowanych konsumentom. Na szczególną uwagę zasługują tutaj systemy modułowe Palux pozwalające zaprojektować optymalną przestrzeń zaplecza kuchennego.


Przy planowaniu kuchni przemysłowej należy być zawsze „o krok przed”. Ważne jest, aby z wyprzedzeniem patrzeć na możliwość pojawienia się nowych potrzeb i odpowiednio na nie zareagować, zmieniać oraz unowocześniać działania, proponować innowacje sprzętowe i zmiany w procesach pracy. A wszystko po to, żeby rosło zarówno zadowolenie klientów jak i zyski punktu gastronomicznego.

Ekspert
Marcin Olesiński
Kategoria
Kuchnie
Tagi

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.