Zapisz się do newslettera

Na rynku dostępna jest szeroka oferta ekspresów do kawy. Dodatkowe funkcje oraz ich modyfikacje sprawiają, że wybór odpowiedniego może stanowić niemałe wyzwanie. Czym się kierować przy jego doborze? Który wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania, przy czym nie zwiększał znacząco kosztów eksploatacyjnych?

Dobierając odpowiedni ekspres należy postawić kilka pytań, które pozwolą dokładnie określić jakie jest zapotrzebowanie lokalu oraz dopasować konkretny model spełniający wszystkie oczekiwania.

 

Wybór automatycznego ekspresu do kawy pod kątem jego wydajności to jeden z kluczowych kryteriów. Wybierając ten odpowiedni możemy zmniejszyć lub ograniczyć częstotliwość prac serwisowych oraz zwiększyć szybkość jego pracy. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku miejsc obsługujących na bieżąco dużą liczbę klientów.

 

Warto zwrócić uwagę na rodzaj lokalu. Inne potrzeby będą miały małe punkty gastronomiczne, a inne hotele, gdzie w czasie śniadań ekspresy pracują bez przerwy. W tym pierwszym przypadku szczególną uwagę zwraca się na personalizowane podejście do przygotowywanych napojów kawowych. Wymaga to jednak obecności wykwalifikowanego personelu. W drugim przypadku natomiast kluczowa staje się powtarzalność. Oznacza to, że klient każdorazowo oczekuje takiej samej, spodziewanej i oczywiście jak najwyższej jakości serwowanej kawy. Ekspres, który sprawdzi się w kawiarni, gdzie klienci przychodzą głównie na kawę, może nie sprawdzić się w hotelu.

 

Gabaryty ekspresu oraz jego budowa są równie ważne. Poprzez jego ciągłą pracę konieczne jest zastosowanie większych zbiorników na mleko czy pojemników na fusy, tak aby praca mogła odbywać się w sposób ciągły bez konieczności wprowadzania przerw technicznych.

Chcąc wybrać do swojego lokalu jak najbardziej wydajny ekspres do kawy należy wziąć pod uwagę liczbę pomp czy bojlerów. Ich większa ilość znacząco przyspieszy proces przygotowania kawy, a ich wydanie będzie mogło odbywać się w sposób ciągły.

 

Podsumowując, przy wyborze odpowiedniego ekspresu do kawy niezwykle ważna jest jego przewidywana wydajność. Jego perfekcyjne dopasowanie zagwarantuje powtarzalność gotowego napoju, skrócenie czasu jego przygotowania oraz zmniejszenie częstotliwości prac serwisowych przy zachowaniu wysokiej jakości kawy.

 

Eksperci Best CS służą pomocą w analizie potrzeb punktów gastronomicznych i możliwie jak najlepszym dopasowaniu sprzętu do potrzeb klientów. Zawsze podkreślamy, że czas poświęcony właśnie na analizę i doprecyzowanie oczekiwań jest czasem doskonale zainwestowanym, zaś zwrotem z tej inwestycji będą zyski naszych klientów.

Ekspert
Michał Ziemlewicz
Kategoria
Ekspresy
Tagi
ekspresy automatyczne, franke,

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.